زیباترین روستاهای استان قم / روستای وشنوه

زیباترین روستاهای استان قم / روستای وشنوه

روستای وشنوه کجاست؟

وشنوه، روستایی از دهستان فردو و از توابع بخش کهک شهرستان قم که از شمال به کوه قلعه دژ و از شمال غربی به کوه بخاره محدود می شود از این رو آب و هوای آن در بهار و تابستان معتدل و مطبوع و در زمستان سرد است.

جاذبه های گردشگری روستای وشنوه :

چشم انداز ارتفاعات اطراف و رودخانه فصلی وشنوه چشم اندازهایی از موقعیت طبیعی و اقلیم ییلاقی، مناظر جذاب و زیبایی این روستا است که برای هر گردشگری جذاب است.

ارتفاعات زیبای الوند در۱۰ کیلومتری روستای وشنوه واقع شده است این کوه مناظر و چشم اندازهای طبیعی و زیبایی دارد. غار وشنوه یکی از جاذبه های طبیعی و شگفت انگیز روستای وشنوه و در ۶ کیلومتری روستا و در کوهستان اردهال قرار دارد.

دره های اطراف روستا وشنوه از درختان کهنسال گردو و بادام پوشیده شده است. این دره ها در فصول مختلف سال به رنگ های زیبایی در می آیند که نمایش جلوه هایی از قدرت خداوند در زندگی طبیعی بشر است.

امامزاده هادی(ع) یکی از بناهای آرامگاه زیارتی روستای وشنوه است که مربوط به دوره صفویه است.

چاله غار و معادن مس در اطراف روستای وشنوه در استان قم واقع شده است آثاری که در غارها و معادن وشنوه به دست آمده حاکی است که کنده کاری و معدن کاری با دست و با توجه به سفال ‌های یافت‌ شده در این غارها ، این آثار براساس نظر باستان‌ شناسان به سه هزار سال قبل از میلاد می رسد.

مجموعه معادن مس چاله غار و لقه مرداد در بخش کهک کوههای جنوبی روستای وشنوه مربوط به دوره هزاره چهارم هجری قمری-ساسانی است که در اواخر سال ۱۳۸۷ به ثبت ملی رسیده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *