عباس آباد زهان – قاینات – خراسان جنوبی

سایتها و وبلاگهای روستای عباس آباد زهان

شهرستان قاینات – استان خراسان جنوبی

http://abasabad.blogfa.com/

 

عباس آباد یکی از روستاهای دور افتاده و محروم از استان خراسان جنوبی –شهرستان قاین –بخش زهان –دهستان افین است ،که از شمال با روستای تیزکوه،از جنوب با روستای زردو(زردان )،از شرق با روستای افیی(افین) ،از غرب با روستای حسین آباد و شاج همسایه است.اگه خواسته باشید ازقاین به روستای ما مسافرت کنید ،باید ۱۰۰کیلو متر رانندگی کنید،از مرکز بخش و دهستان به ترتیب ۳۰و ۱۵کیلو متر باید طی کنید تا به روستای ما برسید.روستای ما جز ء مناطق بیابانی و نیمه بیابانی خشک می باشد .

 

شغل وجمعیت :

عباس آباد ۹۰خانوار جمعیت دارد که نزدیک به ۴۰۰نفر درآن زندگی می کنند.که علاوه برآن نزدیک به ۳۵خانوار در شهرهای قاین و بیرجند و مشهد زندگی می کنند که معمولا در ایام خاص به روستا بر می گردند تا در کنارا قوم و خویشاوندان خود باشند.شغل اکثر ساکنان کشاورزی می باشد البته در هیچ خانواده ای نیست که گوسفند وجود نداشته باشد.

اشتغال

با توجه به افزایش مخارج و پایین بودن در آمد اکثر اهالی روستا، به نظر می رسد دولت محترم می بایست نسبت به اشتغال اهالی این روستا و روستا های اطراف فکر اساسی بردارد تا از مهاجرات آنها به شهر و مشکلات بعدی جلو گیری شود .(دولت می تواند با پرداخت وام های قرض الحسنه جهت رفع مشکلات کاری، قدمی موثر در این زمینه بردارد).

مدرسه

این روستا فقط مدرسه ابتدایی دارد و بچه های راهنمایی و بالاتر برای تحصیل به زهان و قاین می روند . که با توجه به موقیعت قرارگیری که در مرکز چند روستای محروم قرار گرفته است .وجود مدرسه راهنمایی و دبیرستان در روستای ما واجب و ضروری به نظر می رسد که متاسفانه تا کنون از این نعمت بی نسیب مانده است .و البته امیدواریم که با پیگیری های اهالی و اعضای محترم شورای روستا  و بخشداری و مسولین مرتبط به زودی فرزندان این  دیار از ایران زیبا صاحب مدرسه شوند .

مسجد

(عکس مربوط به مسجد در حال ساخت می باشد )

فکر می کنم تقریبا ۴ساله بودم که مسجد روستایمون را به خاطر خرابی ساختمانش تخریب کردند تا دوبار بسازند ولی تاکنون که ۲۶سال سن دارم در این روستا مسجدی نمی بینم البته بدون هیچ شک و تردیدی اهالی و اعضای محترم شورا در سالهای متوالی به نوبه خود مقصرند ولی مسولین محترم، شما وظیفه دارید که نسبت به اجرای هر چه سریعتر مسجد روستایمون اقدام کنید .باشد تا صدای الله اکبر از بلند گوی مسجد اهالی را به نماز فرا خواند . البته ناگفته نماند که از چندی قبل کلنگ زنی ساختمان مسجد توسط پدر شهید گرامی شروع شده است و در حال حاضر عملیات ساخت آن در حال اجرا می باشد .که امیدواریم با کمک مسولین و خیرین محترم به زودی زود به مرحله بهره برداری برسد .

زمین ورزش

با توجه به جمیعت جوان روستا وجود یک زمین ورزشی مناسب و در حد روستا از ضروریات به نظر می رسد تا با هدفمند شدن اوقات فراقت جوانان در سلامت جسمی و روحی آنها قدمی برداشته شود .

مشکلات اجتماعی

ضمن احترام به تمامی اهالی محترم روستایم متاسفانه هر چند مدت ناراحتی و دلخوری ها و …..در بین هم روستایی ها پیش می آید که بنده حقیرو کوچک تمام اهالی روستا  این موارد را ناشی از ندانستن مسائل اجتماعی و دینی هموطنانم می دانم که به نظر بنده  وجود یک روحانی   با علم و متدین که هدفش رضایت حق تعالی باشد تمامی این مشکلات را حل خواهد کرد .ان شاء الله که در آینده نه چندان دور این امر محقق گردد.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. ناشناس گفت:

    خوب بود ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *