روستای هوجقان / مرند / آذربایجان شرقی

سایتها و وبلاگهای روستای هوجقان

شهرستان مرند – آذربایجان شرقی

http://shams-2012.blogfa.com/

hecavan.blogfa.com


روستای هوجقان یکی از روستاهای خوش آب و هوا در جنوب شرقی مرنداست. این روستا به عنوان تنها تولید کننده فانوسقه یا فانوسکا (کمربند نظامی)، فتیله چراغ نفتی و سماور شناخته شده است. تا ۵ سال پیش حدود ۲۰۰ خانوار از اهالی این روستا، فانوسکا می بافتند اما در حال حاضر کمتر از ۵ دستگاه در کل روستا می باشد که هیچ کدام آنها کار نمی کنند. در حال حاضر، این روستا حدود ۸۰۰ خانوار جمعیت دارد و امروز که این صنعت نفسهای آخر خود را می کشد، جوانها به شهرها رفته اند و مسن ترها در مزارع مشغول کارند. با کم شدن چراغهای نفتی و جایگزین شدن وسائل مدرن گازسوز، این صنعت دیگر مشتری چندانی ندارد و مردم ترجیح می دهند کشاورزی کنند.

مطالب مرتبط

۴ دیدگاه‌

 1. ناشناس گفت:

  باعرض سلام به شما دوست عزیز از اینکه وبلاگ من(هوجقان آنایوردوم) را در وبلاگ تان عد نمودید از شما تشکر میکنم امیدوارم همیشه درکارهایتان موفق موید باشید .
  باتشکر
  وبلاگ روستای هوجقام.شمسی

 2. ناشناس گفت:

  سلام به شما دوست عزیز که این سایت رو راه اندازی کردی و نذاشتی که اسم زادگاهت از یاد بره چون کمتر کسانی هستند که برای زادگاه خود سایت یا وب راه میندازند عشق من وطنمه حیف که زمونه مارو دور کرده از زادگاهمان / دوستتون دارم از ته دلم واقعا فقط دوست دارم هر وقت پیام من رو دیدی اسمت رو برای شماره ای که زیر مینویسم ارسال کنی تا بیشتر باهم آشنا بشیم (۰۹۱۲۲۹۱۲۲۶۰) امید اکرامی هوجقان :(:#*)

 3. ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشی

 4. ناشناس گفت:

  با تشکر از شما که اسم ولایتمان رو زنده میکنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *