سوته کش – قزوین – قزوین

سایتها و وبلاگهای روستای سوته کش

شهرستان قزوین – استان قزوین

sotkesh.mihanblog.com/

http://www.sotehkesh.mihanblog.com/

سوته کش یکی از روستاهای استان قزوین در ۳۶کیلومتری شمال استان است.

این روستا از نظر آب و هوایی، سرد کوهستانی می‌باشد.دارای ۵۲۰   نفر سکنه می باشد  . آب آشامیدنی آن از چشمه تامین است

محصولات عمده این روستا گردو و گیلاس و آلباولو می‌باشد اما درخت‌های توت. فندق. سیب. . سیاه توت و زالزالک و… هم به مقدار زیاد در آن یافت می‌شود.

این روستا در فصل بهار آب و هوای کاملاً معتدل و بارانی دارد. موقعیت این روستا در کنار روستاهای اسبمرد و کش اباد قرار دارد و تفرج گاه مردم در فصل بهار و تابستان می‌باشد

زبان اهالی این روستا به صورت تاتی  می باشد.

این روستا دارای قدمت بسیار زیادی است و جزء معدود روستاهای قزوین است که نام آن در کتب بزرگ ثبتی کشور مانند دهخدا قید شده است.

*****

روستای سوته کش دهی است جزء دهستان اقبال واقع در بخش مرکزی   ٔ شهرستان قزوین  می باشد  و در همسایگی ا روستاهای اسبمرد و انگوزرازوج و کامان و بلکان قرار دارد   و  دارای ۴۱۸ تن سکنه و حدود ۶۵ خانوار  است . آب آن از چشمه سار. محصول آنجا غلات و نخود بوده و در حال حاضر مکان تفریحی با طبیعت بسیار زیبا در تمامی فصول سال برای اهالی روستا و سایر دوست داران  طبیعت می باشد

این رستا در  36 کیلومتری شهر قزوین قرار دارد و به دلیل نزدیکی آن به شهر اکثر اهالی روستا در فصل های گرم سال در روستا سکونت دارند و در ماههای سرد سال به شهر کوچ می کنند  . شغل اهالی آنجا زراعت و دامداری  است این روستا از روستاهای قدیمی قزوین می باشد و نام آن در کتب ثبتی کشور مانند فرهنگ دهخدا و معین ثبت شده است.

 

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. ناشناس گفت:

    سلام این وبلاگ هم برای روستای سوته کش است
    sotkesh.mihanblog.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *