روستای وزوار / گلوگاه / مازندران

سایتها و وبلاگهای روستای وزوار

شهرستان گلوگاه – استان مازندران

http://www.vezvar.blogfa.com/

vezvaryrika.mihanblog.com/

vezvariha.blogfa.com/

برای دیدن عکسهای زیبا از روستای وزوار اینجا  را کلیک کنید

روستای وزوار در منطقه هزار جریب شهرستان گلوگاه در دامنه جنگل واقع شده است.

در واقعه کربلا و به شهادت رسیدن حربن یزید ریاحی وبه علت هرج مرج در سرزمین عراق و خطر برای فرزندان حر حضرت امام زین العابدین (ع) امان نامه ای با دستخط مبارک به همراه یک قبضه شمشیر و یک عدد کلاه خود و یک عدد زره ، فرزندان حر را به سرزمین ایران فرستاد .

فرزندان حر به روستای کنونی وزوار آمده و سکنی گزیدند که به این ترتیب روستای وزوار شکل یافته است که در این مورد از علمای زیادی استعلام و استفتاح شده است که همگی ایم موضوع  را تایید نموده اند که تاییدیه در سه صفحه موجود است.

مطالب مرتبط

۶ دیدگاه‌

 1. ناشناس گفت:

  به یاد آن بزرگ و مقدس که باران تلاوت می کرد تا ما حلاوت تلاوت کنیم . آن بزرگی که خشکسالی سرزمینی را طراوت و تازگی بخشید ودر ظلمتی غلیظ فجر آفرید .چقدر از مروارید کلامش خوشه های بشارت چیدیم .یاد آن دهه ی آغازین و زیبای فجر بخیر که یاران عاشقانه شعر همدلی می سرودند .فریادها مقدس و صداقت پر مشتری بود . سلام ها ترک خورده و کال نبود .خیابان ها پر ازعصمت بود .آن همه رویش ها در بیست و دو بهمن گل داد . دهه ی فجر مبارک .

 2. ناشناس گفت:

  بسمه تعالی
  سلام علیکم :
  اینجانب امید ریاحی هستم نوه ایت الله شیخ موسی ریاحی (ایت الله شیخ محمود ریاحی و ایت الله شیخ حمزه ربانی ) که در داخل امامزاده سفید چاه دفن هستند عذر خواهی میکنم اظهار نظر میکنم دوست عزیزم اولا همگی پسران حر به وزوار نمی ایند طبق نقل قولها ۲ یا ۳ پسر ایشان یا نوه ایشان به سمت ایران فعلی می ایند و فقط (یکی از پسران یا نوه حربن یزیدبن ریاحی )به وزوار می اید و گفته میشود ما ریاحیهای وزوار از نسل عبدالله پسر حر هستیم البته در کتاب مقتل اشاره به شهادت پسر حر با نام علی شده است به همراه غلام حضرت حر و یکسری دیگر پسران یا نوهها به اصفهان و جنوب ایران میروند ودوم اینکه دوست عزیزم خانم بی بی شهر بانو هم به اتفاق پسران و نوه حر با امان نامه امام زین العابدین به ایران می ایند و در شهر ری تهران سکنی میکنند ممنون از وقتی که به من دادید با تشکر

 3. ناشناس گفت:

  منم وبلاگی درمورد وزواردارم خوشحال میشم بهش سر بزنی.
  Vezvariha.blogfa.com

 4. ناشناس گفت:

  سلام وزواری ها خیلی متعصب هستند .

  • ناشناس گفت:

   وزواریها افراد با غیرت وبا ایمان هستند ودرمنطقه هزارجریب بهشهر زبان زد خاص وعام هستند. باتشکر سعیذ وزواری آخوندمحله ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *