روستای ورکی / ساری / مازندران

سایتها و وبلاگهای روستای ورکی

شهرستان ساری – استان مازندران

http://varaki.blogfa.com/

http://www.varaki14.ir/news.php

www.myvareki.blogfa.com/

nsvh.blogfa.com/

varekiacho.blogfa.com

 

روستای ورکی در جنوب شهرستان ساری کیلو متر ۶سد شهید رجایی ساری واقع شده است .این روستا با آب وهوایی ییلاقی مکانی بکر برای سفر های تابستانی بوده وبا دارابودن به جنگلهای سر سبز و رودخانه همیشه جاری وکوههای سربه فلک کشده اچو بالاخص آبشار اوسوزن میزبان مهمانان عزیز می باشدو یکی از بهترین مکانها برای کوهنوردی به ارتفاعات اچو می باشد.

 

امامزاده قاسم روستای ورکی

امامزاده قاسم روستای ورکی در سی ودو کیلومتری جنوب خاوری شهر ساری ، در میان مزارع و بر بالای تپه ای واقع شده که چشم انداز آن فوق العاده زیباست . بنای باشکوه وتازه ساخت است که به صورت هشت ضلعی به طول سه متر و در هر یک از اضلاع پنجره جهت نورگیری تعبیه نموده اند. در وسط یکی از اضلاع ،مناره بلند بقعه به قطر ۵/۲ متر و ارتفاع سی متر با ماذنه ای از جنس آلومینیوم ساخته اند که بر شکوه بنا افزوده است . بقعه از داخل به صورت دایره است که گنبد شلجمی زیبای دارد. این بقعه الهام گرفته از بقعه امامزاده حسن روستای سنگ بن است با این تفاوت که این بنا کوچکتر اما زیبا تر ساخته شده است


غار و چشمه اوسوزن

شاید تابحال نام کوه اچو راشنیده اید  ولی نام اوسوزن  برای شما ناآشنا باشد بله در کوه اچو یک آبشار تقریبا ۵متری روان است.

  آب این آبشار (اوسوزن) از دهنه یک غار بسیار دیدینی خارج میشود

لازم به یاد آوری است در زمستان وبهار از روستای ورکی موقع ظهر که آفتاب عمود می تابد اوسوزن قابل رویت است .


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *