روستای جندابه / اصفهان / اصفهان

سایتها و وبلاگهای روستای جندابه

شهرستان اصفهان / استان اصفهان

www.jondabeh.ir/

sepedare.persianblog.ir/

jondabeh.blogfa.com/

jondabeh.persiangig.com/

jondabeh1400.blogfa.com/

jondabehzeba.parsiblog.com/معرفی روستای جندابه

از شهر زیبای اصفهان به سمت نگین کویر ، شهرستان نایین که حرکت می کنیم در کیلومتر ۹۵ پس از پشت سر نهادن شهر تودشک سمت چپ جاده روستایی در دامنه کوههای زیبای سنگ زبر و لاچولی می بینیم به نام روستای جندابه که با توجه به آسیاب آبی که در آنجا وجود دارد قدمت آن بیش از چهار صد سال تخمین زده شده است .

روستای جندابه از امکانات و خدمات بالایی برخوردار است به طوری که در زمینه خدمات تجاری، اداری، درمانی،مذهبی و صنعتی به ۱۵ روستای تحت حوزه خود خدمات رسانی می کندنام این روستاها عبارتند از:

برزآبد- شیرآباد- سنگ زبر- دولت آباد- سرخی- خیر اباد- دستگرد- کی- شمس آباد- پردز- مزرعه نورالله- مزرعه نو –  مهر آباد- مهدی آباد- عشق آباد.

روستاهای خان آباد و ممباشی که در طرح هادی مصوب جزو محله های روستای جندابه به شمار می رود.

مردم روستای جندابه خونگرم و مهمان نوازند و اغلب کارگر و کشاورز و به طور کلی زحمتکش هستند که از قشر متوسط و ضعیف جامعه محسوب می گردند. فاصله روستا تا شهر تودشک ۵ کیلومتر و آسفالت شوسه می باشد. در روستا مهد کودک گلها و دبستان وحدت وجود دارد و برای ادامه تحصیل به شهر تودشک می روند. روستا دارای شورای اسلامی ، دهیاری ، مخابرات،دفتر پست بانک ، بهداری ، قرض الحسنه ، دفتر فروش نفت ، نانوایی ، سه تا سوپری ( سوپری جدید آقا رضا هم اضافه شد.) ، ابزار آلات فروشی ، لوله کشی آب و برق ، دفتر تاکسی قائم ، فروشگاه لباس و مسجد جامع است که بسیج برادران وخواهران و کتابخانه عمومی در مسجد فعالیت دارند.

جمعیت روستا بالغ بر پانصد نفر و بیش از یکصد و ده خانوار است که قشر عظیم آن را جوان و نوجوان تشکیل می دهد. روستا دارای برق و تلفن و گاز و آب لوله کشی می باشد.

 

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه‌

 1. ناشناس گفت:

  سلام علیکم خوبی
  آیا افتخار لینک وبلاگ ۱اینجانب که مذهبی رامیدهید؟؟یاباوبلاگ اصلی امامزاده قاسم(ع)؟؟ یاهردو ؟؟یاهرچهارتاوبلاگ وبلاگ بنده؟؟
  http://www.abolfazlmanzoori.blogfa.com/
  http://emamzadeghasemkohpa.blogfa.com
  خدانگهدار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *