روستای ناتر / چالوس / مازندران

سایتها و وبلاگهای روستای ناتر

شهرستان چالوس – استان مازندران

kanderoo.blogfa.com/

naterej.blogfa.com

www.natersity.blogfa.com/

www.puya1343.blogfa.com/


ابتدای جاده ی روستای کوهستانی خوش آب وهوا و خوش منظر ناتر در کیلومتر ۵ جاده چالوس به تهران قرار دارد . حدود ۲۰ تا ۲۲ کیلومتر که این  جاده فرعی آسفالته  را  در جوار درختان سوزنی برگ بپیمائید به روستا ی ناتر خواهید رسید .روستاهای طویر-کوتر-مرس-مکار-عالیرو-فشگور-خارس و بیجده نو نیز در مسیر  این جاده قرار دارند .

چشمه های فراوان و طبیعتی زیبا این روستا را به یکی از روستاهای خوش آب و هوای منطقه بدل کرده است .

هرچند چهره روستا تلفیقی از معماری قدیم با خانه های کاه گلی و سنگی و چوبی است اما طی چند سال اخیر چهره روستا تغییر بسیار یافت و خانه هایی با متد امروزی در لابلای این خانه ها سر در بر اورده است .

روستای ناتر تا چند سال گذشته آخرین روستای منطقه کوهستان به شمار می آمده است ولیکن احداث جاده از طریق این روستا به روستاهای دلیر و الیت آن را از محجوریت بیرون آورده و از طریق این جاده مرتعی می توان به این دو روستا نیز سرکشی کرد . طول این جاده نیز حدود ۱۵ کیلومتر است .

از جاذبه های روستای ناتر میتوان به قلقله چشمه ککی چشمه و … اشاره کرد که روستای ناتر بدلیل سردی آب و هوا و مطلوب بودن آب وخاک محل مناسبی برای کشاورزی و دامپروری می باشد
از دیگر چشمه های روستای ناتر می توان به چشمه داریو اشاره کرد که این چشمه در منطقه کندیچال می باشد و این آب دارای خاصیت شفادهندگی معجزه آسایی است .
آب این چشمه گاز دار بوده و برای از بین بردن سنگ کلیه بسیار مناسب است
روستای ناتر همچنین دارای امزاده ای به نام امامزاده فضل فاضل می باشد که مردم آن منطقه اعتقاد زیادی به این امامزاده و معجزات آن دارند
وسعت ناتر ۲۲۰ هکتار می باشد که قسمت های وسیعی از کوهستانها را به خود اختصاص می دهدواز روستاهای همجوار ناتر می توان به روستای فشکور و دلیر و الیت اشاره کرد.
در ناتر طایفه های زیادی زندگی می کنند که این نشانه با اصالت بودن این طایفه و قدیمی بودن آنهاست از جمله آنها می توان به طایفه ۱- مجیدناتری ۲-شمس ناتری ۳- علیرضاناتری ۴- صادقی ناتری ۵-شمس پور اشاره کرد

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *