روستای یساقی / کردکوی / گلستان

سایتها و وبلاگهای روستای یساقی

شهرستان کردکوی – استان گلستان

www.yasaghi.blogfa.com/

somic20.blogfa.com/

r-yasaghy.blogfa.com/

yesaghi-sarzamine-ma.blogfa.com/

yesaghi.blogfa.com/


یساقی مرکز دهستان سدن رستاق شرقی می باشد تعداد ۱۳ روستای اقماری را تحت پوشش دارد که از جمله این روستاها عباتند از:

مهترکلاته ، غلام آباد ، درود محله ، اسلام آباد ، محمدآباد ، دنگلان ، نامن ، گرجی محله ، مفید آباد ، میاندره ، خرم آباد ، چقر ، زراع محله از لحاظ جمعیتی مرکز دهستان یساقی دارای ۷۰۰۰ نفر جمعیت وبا مجموعه روستاهای دهستان سدن رستاق شرقی بیش از ۲۰۰۰۰ نفر جمعیت دارد.

یساقی از لحاظ جغرافیایی در فاصله ۱۵ کیلومتری شهرستان گرگان مرکز استان گلستان و ۱۵ کیلومتری شهرستان کرکوی و ۱۸ کیلومتری شهرستان بندترکمن واقع می باشد.

حدود اربعه این مرکز از شمال به فاصله ۷ کیلومتر به رودخانه قره سو،از جنوب به فاصله ۴-۵ کیلومتر به روستای درود محله و اسلام آباد از شرق به فاصله ۵ کیلومتر به روستای نودیجه و از غرب به فاصله ۳-۴ کیلومتر به روستای مهترکلاته محدود می شود.

نقطه قابل ذکر و بسیار حایز اهمیت این است که یساقی در صفر کیلومتری جاده ترانزیتی و بین المللی تهران-گرگان قرار دارد.

آب وهوای یساقی معتدل و میزان بارندگی آن در سال ۴۰۰ الی ۵۰۰ میلی متر است.

کل مساحت مسکونی یساقی در محدوده بافت روستا به سطح ۵۰۰ هکتار است.

یساقی از نظر کشاورزی دارای ۲۵۰۰ هکتار زمین کشاورزی که محصولات عمده تولیدی روستا گندم حدود ۳۵۰۰تن،شالی ۲۵۰۰ تن،پنبه حدود ۱۵۰۰تن،سویا ۴۰۰۰تن و دارای سه جاده بین مزارع به طول ۸-۴-۶ جمعا به طول ۱۸ کیلومتر می باشد.این مرکز دارای یک رشته قنات و حدود ۳۵۰ حلقه چاه عمیق و نیمه عمیق و پروژه آب بندان به سطح ۳۵ هکتار می باشد.وسعت دهستان سدن رستاق شرقی (یساقی)۱۰۰ کیلومتر مربع،طول جغرافیایی آن ۶۰ درجه و ۱۹ دقیقه و عرض جغرافیایی آن ۴۰ درجه و ۴۲ دقیقه ،که وسعت آن۵/۸۲۰ متر مربع میباشد.

مطالب مرتبط

۷ دیدگاه‌

 1. ناشناس گفت:

  فرهاد از چابهار هستم خواهشا از جا های دیدنی عکس بیشتری بذارید ممنون میشم در ضمن این عکس های که گذاشتید اکثرا هم قفل میباشد از محله ها و داخل روستا و خیابانه و زمینهای کشاورزی

 2. ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید
  واقعا عالی بود.

 3. ناشناس گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  از کاربران محترم خواهشمندم از مناطق دیدنی روستا عکس گرفته شود .روستای یساقی دارای پتانسیل بالای میباشد .از افتخارات و قهرمانان روستا یاد شود .روستای دارای ۴۲ شهید والا مقام وجانبازان جنگ تحمیلی وافتخار آفرینان ورزشینیز میباشد .با همکاری مردم وتلاش بیشتر شورای محل یساقی جای پیشرفت دارد.باید دست به دست هم بدهیم تا روستای آباد وزیبا داشته باشیم. دوستون دارم

 4. ناشناس گفت:

  فقط یساقی همین

 5. ناشناس گفت:

  http://yesaghi.blogfa.com/ وبلاگ جامع و جدید روستای یساقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *