فشکل پشته – رودسر – گیلان

سایتها و وبلاگهای روستای فشکل پشته

شهرستان رودسر استان گیلان

http://www.feshkelposhteh.blogfa.com/

 

روستایی است از توابع شهرستان رودسر در گیلان که بعد از گذشتن از شهر واجارگاه در دامنه کوه نمایان می شود .

ابتدای روستای فشکل پشته با یک سرازیری شروع می شود که گواه وجود رودخانه ای پر آب در انتهای این سرازیری است . بعد از طی مسافت کمی از جاده با شیب اندک خانه های این روستا چشم ها را به خود معطوف می کنند . اغلب خانه های رو ستای فشکل پشته از چوب و گل ساخته شده اند و این خودنمایی از زندگی سنتی مردم این روستا است . کمی که به مرکز روستا نزدیک می شویم به مسجد تازه ساخت این روستا بر می خوریم که چند سال پیش با همت فراوان اهالی روستا بنا شد . بعد از مسجد به باغ ها ی مرکبات که هنگام برداشت میوه وصف ناپذیر اند می رسیم .این طبیعت زیبا باعث شده که این منطقه از لحاظ جذب توریست در رتبه خوبی جا داشته باشد. انتهای روستای فشکل پشته به ابتدای روستای (جر سره) که بالاتر از این روستا است ختم می شود.


شغل مردم فشکل پشته

اغلب مردم این روستا به کار کشاورزی ودامداری مشغول اند و از این راه کسب درآمد می کنند.

کشاورزی: مردم زحمت کش روستای فشکل پشته در باغ هایی که سراشیبی های تندی  دارند ودر دامنه کوه واقع شده اند چای و مرکبات کشت می کنند . مرکباتی که می توان در این باغ ها یافت اغلب پرتقال- نارنگی و نارنج است. بعد از برداشت مرکبات آنها را در جعبه هایی قرار داده و درون انبار نگه داری می کنند تا به فروش برسد. چای هم در کنار مرکبات کشت می شود و مردم بعد از چیدن چای آن را به کارخانه های چای تهویل می دهند. 

دامداری: اکثر مردم در روستای فشکل پشته در کنار کشاورزی به دامداری هم می پردازند وبه پرورش گاو –گوسفند و بز مشغول اند. آنها با فروش شیر و گوشت و مواد لبنی در بازار های هفتگی درامد کسب می کنند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *