روستای سیبن / رودبار / گیلان

سایتها و وبلاگهای روستای سیبن

شهرستان رودبار – استان گیلان

http://siboncity.blogfa.com/

 

موقعیت جغرافیایی ، تعداد خانوار و جمعیت :

روستای سیبن درشمال بخش خورگام ودر ارتفاع ۱۴۵۰متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته فاصله روستا تا شهر رستم آباد ۴۰ کیلومتر وتا مرکز بخش در حدود ۸کیلومتر می باشد.این روستا از شمال به صخره بلند کمربن وجنگلهای راش ازجنوب به  روستای گوفل ازشرق به روستای گلنگش وجنوب وغرب به روستای چهیش محدود میگردد.براساس سرشماری عمومی نفوس ومسکن سال ۱۳۸۵روستای سیبن دارای ۱۳۱خانوار و۴۸۰نفر جمعیت است . 

  اقلیم :

  روستا سیبن از آب وهوای معتدل دربهار و تابستان و زمستانهای سرد وپربرف برخوردارمی باشد.  پوشش گیاهی کشتزاردر جنوب ومراتع سرسبزوجنگل زیبای راش در شمال مناظر وچشم اندازهای در فصول مختلف ایجاد می نمایید . 

جاذبه های طبیعی وتاریخی :

حمام قدیمی سیبن :حمام قدیمی سیبن که درمرکز روستا قرار دارد وقسمت اعظم آن در خاک مدفون می باشد که درصورت مرمت می تواند از نقاط دیدنی وگردشگر پذیر روستا ومنطقه باشد .

بافت روستا :

معماری روستای سیبن به صورت درهم وآمیخته می باشد بنحوی که مصالح به کار رفته در خانه های قدیمی بیشتر سنگ وچوب با شیروانی لته سر که عموما نیز در دو طبقه احداث گردیده وخانه های نوساز نیز با مصالح شهری احداث می گردند.   

 اقتصاد ومحصولات کشاورزی ودامی :

اقتصاد روستا مبتنی برکشاورزی ودامداری است . وعمده مصولات کشاورزی روستا گندم جو وعدس می باشد .همچنین فراورده های دامی نظیر گوشت ،پشم گوسفند ،شیر ماست وکره وسایر لبنیات از تولیدات روستای سیبن می باشد.

 صنایع دستی :

بافت جوراب پشمی وسایر منسوجات پشمی از صنایع دستی روستا به شمار می رود که توسط زنان روستایی وبیشتر در زمستان تولید می گردد.

راههای دسترسی :

مسیر رستم آباد – دفراز- پس طالکوه –سیبن 

مسیر رستم آباد – حشمت آباد – بره سر –گوفل – سیبن

منبع:

http://karkan.ir/post-5195

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *