یارانه ها و مشکلات حمام روستای ایور

یارانه ها و مشکلات حمام روستای ایور

 

 

از زمان اجرا شدن یارانه ها ، برای بعضی مشاغل مشکلات مادی زیادی پیش آمده است که از جمله می توان به حمام های عمومی مخصوصا در روستاها اشاره نمود . هزینه زیاد سوخت گازوئیل که با تانکر باید به روستا آورده شود که حداقل ۳ یا ۴ میلیون تومان هزینه برای حمام در بر دارد . یا همچنین قبض های سرسام آور و زیاد آب که از یک میلیون شروع می شود تا ۴ میلیون و شاید هم بالاتر. که تاکنون به علت بدهی آب ، بعضی حمام های روستایی و نداشتن توان کافی جهت پرداخت آن ، آب حمام قطع شده است.

یکی از روستاهایی که با این مشکل مواجه می باشد روستای بزرگ ایور است که متاسفانه مشکلاتی را برای مسئولان روستا از جمله دهیار و اعضای شورا به وجود آورده است . جهت تامین هزینه سوخت حمام به هر حال با بودن مشکلاتی که وجود دارد مسئولان روستا ناچار به جمع آوری کمک از مردم برای پرداخت هزینه سوخت شده اند که مردم تا جایی که در توان داشته اند از کمک خود دریغ ننموده اند .

اکنون نیز قبض آب مصرفی حمام روستا در حدود ۳ تا ۴ میلیون صادر شده است ، که به علت نداشتن بودجه کافی هنوز قادر به پرداخت آن نشده اند . از طرفی اداره مربوطه نیز جهت وصول مطالبات خود از طریق مراجع قانونی اقدام نموده است ، حکم قطع آب حمام نیز صادر شده است .

درحال حاضر حمام روستا به روش قدیم جهت سوخت خود یعنی همان چوب و کنده از درختان خشک اقدام کرده است، ولی برای آب چه می توان کرد، اکثر مردم روستا که دارای وضع مالی مناسب نمی باشند قادر به ساخت حمام در منازل مسکونی خود نیستند از طرفی هم هزینه ورودی حمام افزایش پیداکرده است و یک خانواده ۵ نفری اگر در هفته ۲ بار بخواهند از حمام عمومی استفاده کنند باید حداقل هفته ای ده هزار تومان هزینه نمایند که بار مالی زیادی برای بعضی خانواده ها به دنبال خواهد داشت .

راهکارمناسب برای از سر راه برداشتن چنین مشکلاتی چیست؟

آیا می توان حمام را تعطیل نمود؟

آیا می شود برای تک تک خانه ها حمام شخصی درست کرد؟

و …………..

                                                          فرستنده خبر :

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *