پدر امداد و نجات آرام گرفت / روستای بشل / سواد

پدر امداد و نجات آرام گرفت / روستای بشل / سوادکوه

بیژن دفتری، رئیس سابق سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر و فرمانده عملیات امدادی در زمین لرزه بم، در سن ۶۶ سالگی و پس از تحمل یک دوره بیماری، دار فانی را وداع گفت.

مرد خستگی ناپذیر جمعیت هلال احمر، ۱۶ سال ریاست سازمان امداد و نجات را بر عهده داشت.

دفتری به دلیل برخورداری از تجربه حضور در عملیات ها، مدیریت و امدادگری در اکثر زلزله ها، سیلاب ها و حوادث مختلف در طول سه دهه گذشته ایران و جهان و سرشناسی در جوامع بین المللی، به عنوان چهره ای ماندگار و پدر امداد و نجات ایران شناخته می شد.

بیژن دفتری که از سال‌ ها پیش با بیماری دست و پنجه نرم می‌کرد، با وجود شرایط اضطراری دست از فعالیت‌ های انسان دوستانه نکشید و تا قبل از بستری شدن در بیمارستان همچنان به فعالیت های خود ادامه داد.

دفتری که از روز دوم آذرماه امسال در بیمارستان ابن سینا تهران بستری شده بود، چهارشنبه شب به آرامش ابدی رسید.

کتاب زندگینامه بیژن دفتری در سوانح توسط معاونت پژوهشی موسسه علمی کاربردی ایران به چاپ رسیده است.

بنیانگذار طرح شبکه امداد و نجات جمعیت هلال احمر، مدیر دانشگاه علمی کاربردی سوانح طبیعی کشور، محقق و نخستین مدرس مدیریت بحران و سوانح کشور، مدیر بیمارستان رازی قائم شهر، معاون امداد و نجات مازندران، مدیر عامل جمعیت هلال احمر مازندان، معاون خدمات امدادی هلال احمر کل کشور، اولین مدیر عامل هلال احمر استان تهران، رئیس شورای سیاستگذاری پایگاه اینترنتی مطالعات مدیریت بحران بخشی از سوابق اجرایی این مرد مازندرانی است.

 

پیکر استاد بیژن دفتری پدر امداد و نجات ایران در قائمشهر تشییع شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه مازندران پیکر استاد بیژن دفتری ، پدر امداد و نجات ایران پس از تشییع در زادگاهش واقع در روستای بشل به خاک سپرده شد.

مرد خستگی‌ناپذیر جمعیت هلال احمر در دو دوره در مجموع ۱۶ سال ریاست سازمان امداد و نجات را برعهده داشت.

دفتری به دلیل برخورداری از تجربه حضور در عملیات‌ها، مدیریت و امدادگری در اکثر زلزله‌ها، سیلاب‌ها و حوادث مختلف در طول سه دهه گذشته ایران،جهان و سرشناسی در جوامع بین‌المللی به عنوان چهره‌ای ماندگار و پدر امداد و نجات ایران شناخته می‌شد.

دفتری که از سال‌ها پیش با بیماری دست و پنجه نرم می‌کرد، با وجود شرایط اضطراری دست از فعالیت‌های انسان دوستانه نکشید و تا قبل از بستری شدن در بیمارستان همچنان به فعالیت‌های خود ادامه داد.

پدر امداد و نجات ایران بنیانگذار طرح شبکه امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر، مدیر دانشگاه علمی کاربردی سوانح طبیعی کشور و محقق و نخستین مدرس مدیریت بحران و سوانح در کشور بود.

وی مدیر بیمارستان در شهرستان قائمشهر بوده و معاونت امداد استان مازندران، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان و معاونت خدمات امدادی هلال احمر کل کشور را در کارنامه داشت و نخستین مدیرعامل هلال احمر استان تهران و رئیس شورای سیاست‌گذاری پایگاه اینترنتی مطالعات مدیریت بحران بود.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *