کفکی کانون اول عزاداری ۲۸ صفر / فیروزه

کفکی کانون اول عزاداری ۲۸ صفر در روستاهای شرق کشور

کفکی کانون اول عزاداری ۲۸ صفر در روستاهای شرق کشور

یکی از باشکوه ترین برنامه های عزاداری  28 صفر در استان خراسان رضوی و شرق کشور در روستای کفکی از توایع بخش مرکزی شهرستان فیروزه برگزار گردید.

جمعیتی حدود ۲۵ هزار نفر در قالب هیئت های عزاداری و علاقمندان به مراسم تعزیه خوانی امام حسن مجتبی(ع) مشارکت نمودند.

تصویری از مراسم تعزیه خوانی / روستای کفکی / ۱۰ دیماه ۱۳۹۲/عکس از علی خیر آبادی

به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی شهرستان فیروزه ، در مراسم علم خبری امسال ۲۸ صفر در روستای کفکی تعداد ۱۷ هیات عزادار از روستا های بخش مرکزی و بخش طاغنکوه شهرستان فیروزه و تعدادی از روستاهای بخش میان جلگه نیشابور شرکت داشتند.

تصویری از مراسم تعزیه خوانی / روستای کفکی / ۱۰ دیماه ۱۳۹۲/عکس از علی خیر آبادی

به گفته عابدی عضو شورای اسلامی روستای کفکی سابقه برگزاری مراسم علم خبری و تعزیه خوانی امام حسن مجتبی (ع) در این روستا به یک قرن می رسد و این سابقه طولانی سبب شده تا کفکی و دو هیئت مذهبی و عزداری آن در سطح شهرستان های فیروزه و نیشابور به ارادتمندان امام حسن (ع) معروف شوند و برای ۲۸ صفر از اقصا نقاط کشور و استان برای شرکت در مراسم به کفکی می آیند.

عابدی دهیار روستای کفکی نیز اعلام داشت برای مراسم امسال حدود یکصد گوسفند نذری و یک راس گاو به هیئت مذهبی هدیه شده است که بیش از نیمی از آنها از روستای کفکی و بقیه از سایر روستا ها و توسط خیرین اهدا شده است.

از صبح روز ۲۸ صفر و قبل از ورود هیئت های مذهبی سفره کریمانه امام حسن مجتبی(ع) پهن می شود و تا ظهر   از عزداران با حلیم محلی نیشابوری ، پذیرایی می شود.

ار نکات قابل توجه مراسم امسال حضور جمعیت کثیر مشتاقان اهل بیت علیهم السلام در هوای ۱۱ درجه زیر صفر در ساعت ۸ صبح بود.همچنین برای اولین بار رکورد پخت حلیم در کفکی با حدود ۱۰ تن وزن شکسته شد.

فرماندار شهرستان فیروزه ، امام جمعه شهر فیروزه ، فرمانده نیروی انتظامی ، فرمانده سپاه پاسداران ناحیه فیروزه ، رئیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی شهرستان فیروزه و بخشدار مرکزی شهرستان فیروزه نیز در مراسم شرکت داشتند.

تصویری از مراسم تعزیه خوانی / روستای کفکی / ۱۰ دیماه ۱۳۹۲/عکس از علی خیر آبادی

پوشش خبری برای صدا و سیمای جمهوری اسلامی نیز از  ویژگی های مراسم امسال بود.

منبع:

bmfiruzeh.blogfa.com/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *